fbpx

ליווי פיננסי

להגדיל את מספר
מקורות ההכנסה

נחתור יחדיו ליצירת מקורות הכנסה רבים ונמקסם את הכסף הקיים שלכם בשלל דרכים יצירתיות, נבצע השקעות חכמות ונייצר ערוצי הכנסה פאסיבית

לפתח גישה
של טייקונים

נפעיל מודלים עסקיים שיהפכו את ההמראה הפיננסית לדרך חיים וישנו את האופק הכלכלי שלכם באמצעות ידע פיננסי פרקטי שכולל כלים, מיומנויות והרגלים משני חיים

להגדיל את
שורת הרווחים

נטמיע בחייכם סט כלים משני חיים לניהול פיננסי יעיל באמצעותם תשלטו באופן מוחלט בתזרים, תלמדו כיצד להרים כסף מהרצפה ולהחזיר את זה שבורח דרך האצבעות בלי להרגיש

לשפר את מערך
ההגנות הכלכליות

נבצע התייעלות בכל הצד פנסיוני והביטוחי לכל המשפחה לשיפור ההגנות הכלכליות שלכם בכדי לקבל הגנות ביטוחיות מקסימליות ולמנוע כפל ביטוחים ועלויות ביטוח מיותרות

תוכן עניינים

התפקיד החיוני של ליווי פיננסי בהצלחה עסקית

בנוף הדינמי של העסק, יציבות פיננסית וניהול הם חשיבות עליונה להצלחה מתמשכת. בין אם אתה סטארטאפ קטן או תאגיד רב לאומי, ניווט במורכבות הפיננסים יכול להיות מרתיע. בעלי עסקים רבים ממעיטים לרוב בחשיבות הליווי הפיננסי, בהנחה שהיא נחוצה רק בתקופות משבר. עם זאת, האמת היא שניהול פיננסי תקין הוא חיוני בכל שלב של צמיחה עסקית.

במדריך מקיף זה, נתעמק במשמעות של ליווי פיננסי, מרכיביה, תפקיד היועצים הפיננסיים והתפיסה המוטעית של היותה מותרות ולא הכרח.

הבנת תמיכה וליווי פיננסי

תמיכה פיננסית מקיפה קשת של שירותים שמטרתם לייעל את הבריאות הפיננסית של העסק ואת תהליכי קבלת ההחלטות. זה חורג מעבר להתערבות במשבר בלבד, ומתרחב לאמצעים יזומים לשיפור הרווחיות, ניהול תזרים מזומנים והפחתת סיכונים. בליבה, ליווי פיננסי כולל תכנון אסטרטגי, ניתוח ויישום של אסטרטגיות פיננסיות המותאמות לצרכים ולמטרות הספציפיות של העסק.

מרכיבי התמיכה הפיננסית

תכנון פיננסי אסטרטגי: פיתוח מטרות ואסטרטגיות פיננסיות ארוכות טווח המתואמות את החזון והיעדים של העסק.
תקצוב ותחזית: יצירת תקציבים ותחזיות מפורטים כדי להנחות הקצאת משאבים ולמדוד ביצועים.
ניהול תזרים מזומנים: מעקב וניהול תזרימי מזומנים ויציאות כדי להבטיח נזילות וכושר פירעון.
ניתוח פיננסי: ביצוע ניתוח מעמיק של דוחות כספיים ומדדי ביצועים מרכזיים כדי לזהות מגמות, הזדמנויות ואזורים לשיפור.
ניהול סיכונים: הערכה והפחתה של סיכונים פיננסיים באמצעות כיסוי ביטוחי מתאים, אסטרטגיות גידור ותכנון מגירה.
תכנון מס וציות: צמצום חבויות המס תוך הבטחת עמידה בחוקי המס הרלוונטיים והתקנות.

מה תפקידו של היועץ הפיננסי בתהליך הליווי?

תפקיד היועץ הפיננסי בתהליך הליווי משתלב בהתאם לצרכי העסק ומשמעותו חשובה מאוד להצלחתו של העסק.

הנה תפקידיו העיקריים

יצירת סדר וניהול מספרים: יועץ פיננסי יעזור לעסק לייצר ולשמור על סדר במספרים, ולנהל את הרכיבים הפיננסיים של העסק בצורה יעילה ושקולה.
הוא יכוון את העסק ביצירת דוחות כמו דוח רווח והפסד ודוח תזרים המזומנים, המסייעים לניתוח המצב הפיננסי ולקביעת החלטות מבוססות נתונים.

ספק כלים לניהול פיננסי יעיל: היועץ יספק כלים וידע לבעלי העסק על מנת לנהל את הפעילות הפיננסית של העסק באופן תקין ויעיל.
זה יכול לכלול שימוש בתוכנות ניהול פיננסי, טכניקות תקצוב יעילות ודרכים לשפר את ניהול הזרמים המזומנים.

ניהול הוצאות והקטנת הוצאות: במהלך הליווי, היועץ יתמקד בבחינת ההוצאות העסקיות ויבקש להקטין הוצאות קבועות ולייצר כמה שיותר יתרון מהוצאות משתנות.

עזרה באיתור נקודת האיזון: היועץ יעזור להגיע לנקודת איזון כלכלית בה העסק יכול לפעול באופן יעיל ולהרוויח יותר כסף.

היועץ עסקי פיננסי:
נוסף לתפקידו כיועץ פיננסי, מומלץ שהיועץ יהיה גם יועץ עסקי מנוסה, שישקול את צרכי העסק ויסייע בפיתוחו והצמיחה שלו.

בסיכום, ניתן לראות שתפקיד היועץ הפיננסי הוא לא רק להספקת ייעוץ פיננסי, אלא גם ליישום כלים ותהליכים המסייעים לעסק להתמודד עם אתגרי הניהול הפיננסי בצורה יעילה ומקצועית.

מה כולל הליווי הפיננסי?

ליווי פיננסי הוא מערכת תהליכים מקצועית ויעילה המתמקדת בשיפור ניהול הכספים והתהליכים הכלכליים של העסק. מעבר לתיקון ושיפור הניהול הפיננסי הקיים, הליווי הפיננסי כולל עשייה מקצועית ופרקטית בתחומים הבאים:

איתור בעיות ופתרונן: היועץ הפיננסי יעזור לאתר את הבעיות הנוכחיות בניהול הפיננסי ויספק כלים ופתרונות פרקטיים לשיפור המצב.
ניהול משברים פיננסיים: במצבי משבר פיננסי, כגון שינויים בשוק, מתחרים, הלוואות, או תזרים שליליים, היועץ יסייע בתכנון ובהתמודדות עם המצב כדי למנוע נזקים נוספים לעסק.
שיפור פעילות העסק: היועץ יסייע בשילוב הפעילות העסקית בנורמות הניהול הכספי ויעזור בפיתוח שלבי פעולה לשיפור הביצועים הפיננסיים של העסק.
תכנון אסטרטגי: בשיתוף פעולה עם בעל העסק, היועץ יסייע בתכנון אסטרטגי ובניית תוכנית פיננסית המתאימה למטרות ולראיונות העסק.
ניהול סיכונים: היועץ יעזור באיתור ובניית תוכנית להקטנת הסיכונים הפיננסיים המתרבים במהלך פעילות העסק.
שילוב הפעילות העסקית בניהול הכספים: היועץ יעזור בהתאמת הפעילות העסקית למאפייני העסק, תוכנית השיווק והתיאור הסטרטגי של העסק ובשיפור הפעילות העסקית בהתאם.

באופן כללי, הליווי הפיננסי נועד לתת לעסקים את הכלים והידע הנדרשים כדי לנהל את הכספים שלהם בצורה יעילה ומקצועית ולהבטיח את הצלחתם הכלכלית והתוצאות המקסימליות.

האם תמיכה כלכלית היא חובה או מותרות?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, תמיכה כספית אינה מותרות השמורה לתאגידים גדולים או לעסקים במשבר. במקום זאת, זהו מרכיב חיוני בניהול עסקי תקין, ללא קשר לגודל או לתעשייה. 

הנה למה:

קבלת החלטות אסטרטגית: ניהול פיננסי יעיל מאפשר קבלת החלטות מושכלת בכל ההיבטים של העסק, החל מפיתוח מוצר ועד ליוזמות הרחבה.
הפחתת סיכונים: תמיכה פיננסית יזומה מסייעת לזהות ולצמצם סיכונים לפני הסלמה, ומגן על העסק מפני אתגרים והפרעות בלתי צפויות.
צמיחה: על ידי ייעול המשאבים הפיננסיים ומקסום הרווחיות, עסקים יכולים להשיג צמיחה בת קיימא ולשמור על יתרון תחרותי בשוק.
ציות וממשל: עמידה בפרקטיקות פיננסיות תקינות ובדרישות רגולטוריות היא חיונית לבניית אמון עם מחזיקי עניין ולהימנעות מהשלכות משפטיות.
גישה להון: כספים מנוהלים היטב מגדילים את הסבירות להבטחת מימון חיצוני, בין אם באמצעות הלוואות, השקעות או מענקים, כדי לתדלק את הצמיחה העסקית והחדשנות.

לסיכום,

ליווי פיננסי אינה מותרות אלא דרישה בסיסית להצלחה עסקית בנוף התחרותי של היום. מתכנון אסטרטגי ועד לניהול סיכונים, יועצים פיננסיים ממלאים תפקיד חיוני בהנחיית עסקים לקראת יציבות ושגשוג פיננסיים. על ידי אימוץ תמיכה פיננסית כחלק בלתי נפרד מהפעילות שלהם, עסקים יכולים לנווט באי ודאות בביטחון ולנצל את מלוא הפוטנציאל שלהם לצמיחה וחדשנות.

שאלות ותשובות - ליווי פיננסי

ליווי פיננסי יכול לספק תובנות מקצועיות, לעזור בתכנון אסטרטגי כלכלי, להפחית סיכונים פיננסיים ולשפר ניהול הכספים.

תפקידי היועץ הפיננסי כוללים איתור בעיות פיננסיות, ייעוץ בנושאי תכנון אסטרטגי, ניהול סיכונים פיננסיים וסיוע בקבלת החלטות כלכליות.

ליווי פיננסי יכול לפתור בעיות בניהול תקציב, לסייע בניהול תזרים מזומנים, לסייע בניהול חובות ופיתוח תכניות פיננסיות אסטרטגיות.

יתרונות השימוש ביועץ פיננסי חיצוני כוללים קבלת תובנות אובייקטיביות מבחינת חוץ, התמחות מקצועית, ויעוץ מעשי ופרקטי בנושאי פיננסים.

סימני אימון כוללים ניסיון והיסטוריה בתחום, התמחות בתחום העסקי שלך, המלצות חיוביות מלקוחות קודמים, ושירות אישי ומקצועי.

אורן ביטרמן

הבעלים והמנכ”ל של חברת OBI שרותים פיננסים בע”מ המעניקה שירותי ליווי וייעוץ פיננסי עסקי ואישי. אני בן 45, נשוי+3 ילדים.

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות. כמה פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

נרקיס הזמרת
נרקיס הזמרתלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"לכל מי שכספים וחשבונות עושה לו בלאגן בראש מצאתי פתרון וקוראים לו אורן...התגברתי על כל נושא ניהול הכספים והחשבונות ואפילו התחלתי להנות מזה"
אפרת שטרן
אפרת שטרןלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"היום אני מרגישה שאני במקום הרבה הרבה יותר חזק...קיבלתי את הכלים של איך לעשות את זה...זה מידע שבאמת שווה זהב!"
גיל ברנמילר
גיל ברנמילרלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"אני יודע איך להתנהל נכון יותר מול הבנקים ולהתנהל ולדעת איך למנף נכון יותר את הקלפים שנתנו לי"
רוני הירשמן
רוני הירשמןלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"...קיבלנו 7 רמות יותר ממה שציפינו..ואם אתה לקוח של אורן, הוא דואג ואחראי לך כמו בן משפחה...זה הרבה יותר מסתם ייעוץ, זה משנה חיים"
יובל אטיאס
יובל אטיאסלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"הוא מנטור...הוא חבר ואני יכול להשתמש בו לכל צעד ותהליך בחיים...ראיתי בן אדם שרוצה לעזור לאנשים...זה נתן לי לפתוח מבערים קדימה"
ארי ויעל בן אור
ארי ויעל בן אורלצפייה בסרטון לחץ כאן
קרא עוד
"כבר אחרי השיעור הראשון ראיתי את התוצאות...הייתי סקפטית והתלבטתי בעבר...איך שהתחיל הקורס נשמתי לרווחה..שווה כל שקל ואף יותר"
גיל רודה
גיל רודהלחץ כאן לצפייה בסרטוןם
קרא עוד
"היה לי אתגר פיננסי...ראיתי את הערך שאורן מביא גם בחשיבה האסטרטגית לטווח הארוך וגם בפתרונות הטקטיים הנקודתיים...מקצועיות ושירות ברמה של החברות הגדולות"
פיליפ בינאמינסון
פיליפ בינאמינסוןלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"אם אתה רוצה להתייעל... אתה רוצה לגדול...אתה רוצה להחכים...אתה רוצה לפתח עוד אפיקי הכנסה - זה הבן אדם! אין לך מה להתלבט"
שחר קאיקוב
שחר קאיקובלחץ כאן לצפייה בסרטון
קרא עוד
"חיפשתי את הבן אדם שראה את מה שקורה בקצה המנהרה ויכול להראות לי את מה שאני מפספס...ציפיתי למקצוען וקיבלתי הרבה מעבר לציפיות שלי ..."
הקודם
הבא

שירותים נוספים

התחל צ'אט
צריך עזרה?
היי.
איך אוכל לעזור לך?